Sample of All FAQs (Helpie FAQ)

Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Kapsamı

 • VitrA Seramik Sağlık Gereçleri'nin garanti süresi 10 yıl. Fakat Norm, Selena ve Sea markaları için 5 yıl garanti veriliyor. Sebebi nedir?
  Norm, Selena ve Sea markalı ürünler VitrA fabrikalarında Eczacıbaşı güvencesi altında üretilen ikinci markalardır. Kullanılan ham madde ve üretim tesisi açısından hiçbir fark yoktur. Daha ekonomik ürünler oldukları için sadece hizmet verilen garanti süreleri farklıdır.
 • Aydınlatmalı aynaların floresanları garanti kapsamında mıdır?
  Floresanın ömrü açma-kapama sıklığı, açık unutulması veya elektrik akımı gibi birçok nedene bağlı olarak değiştiğinden olası arızalar garanti kapsamında değildir.
 • Hangi durumlar garanti kapsamına girmez?
  Ambalajı yetkili servis tarafından açılmayan ürünlerdeki hasarlar garanti kapsamına girmez. Ayrıca uzun süre suya maruz bırakma, ürünün üzerine çıkılması, yanlış temizlik, ürünün üzerine sıcak bir nesne koyulması gibi her tür kullanım hatası garanti dışıdır. Detaylı bilgi için ürünle birlikte verilen bakım ve kullanım kılavuzunu incelemenizi öneririz.

Montaj / Bakım / Onarım

 • Bazen klozete yapışan partikülü sifon götürmüyor? Bu üründe hata mı var?
  Hayır, aldığınız üründen şüphe etmenize gerek yok. Bazı partiküller yapıları nedeniyle sifon tarafından tamamen temizlenemeyebilir. Bu gibi durumlarda fırça kullanılmasını öneririz. VitrA tarafından klozet temizliği için tasarlanan özel fırçaları inceleyebilirsiniz.
 • Ürün yüzeyinde oluşan çizikleri nasıl giderebilirim?
  Ürün yüzeyinde oluşan ve ince sır yüzeyine geçmemiş çizikler için seramik silgisi kullanabilirsiniz. Bu işlem için yetkili servislerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Montaj esnasında çimento, alçı vb. malzemeler kullanılırsa ileride herhangi bir sorun yaşar mıyım?
  Seramik ürünlerin montajında ürünle birlikte verilen malzemelere destek için kullanılan çimento, alçı vb. malzemeler uygulama sonrası genleşebildiğinden montaj sırasında sadece ürünle birlikte verilen malzemelerin kullanılmasını öneririz. Belirtilen montaj malzemeleri zaman içerisinde ürününüzün zayıf noktalarından çatlamasına neden olabilmektedir.

Teslimat Aşaması

 • Küvet ve duş teknelerinin üretim sürelerinde neden farklılıklar var?
  VitrA küvet ve duş tekneleri sipariş üzerine üretildiği için termin süreleri farklılık gösterebilir.
 • Aldığım ürün kutu içinden kırık çıktı. Ne yapmalıyım?
  Teslimat sonrası tespit edilen ve üretim kaynaklı olmayan kırıklar garanti kapsamında değerlendirilememektedir. Bu nedenle teslimat sırasında ürün ambalajını açarak mutlaka kontrol etmenizi ve üründe hasar varsa teslim almadan iade etmenizi öneririz.
 • Ürünümü ambalajı kapalı teslim aldığımda ne yapmalıyım? Hangi durumlarda garanti kapsamı dışına çıkarım?
  Yetkili servis tarafından açılmayan ürünlerde tespit edilen hasarlar garanti kapsamında giderilememektedir. Satın aldığınız ürün teslim edildiğinde sadece ürünün ambalajında hasar olup olmadığını kontrol etmenizi ve hasar yoksa ambalajın açılması için yetkili servisimizden hizmet almanızı öneririz. Ambalajda hasar olması durumunda ise ürünü iade ediniz. Ayrıca ürünle birlikte sevk edilen lavabolar ayrı bir kutuda teslim edildiği için teslimat sırasında kontrol edip hasarlı ise teslim almayınız.

Sipariş Aşaması

 • Banyo ölçülerime göre özel ürün yaptırabilir miyim?
  VitrA banyo mobilyalarının her serisi değişik ölçü alternatifleri ile standart olarak üretilir. Özel durumlar için satış noktasıyla iletişime geçebilirsiniz.
 • Renk tonu ne demek?
  Farklı zamanda ya da aynı anda üretilen karoların arasında oluşan görüntü farklılığı, renkteki açıklık-koyuluk farklılığıdır. Renk tonu farklılığı bulunan ürünler yan yana döşendiğinde dama tahtası görüntüsü verirler. VitrA da diğer tüm üreticilerin yaptığı gibi partileri renk tonu numaraları ile ayırmaktadır. Renk tonu farklılığının önlenmesi için aynı alana döşenecek karoların kutularının aynı renk tonu numarasına sahip olması gerekmektedir.
 • Banyo mobilyam siparişten tahmini ne kadar süre sonra sevk edilir?
  VitrA banyo mobilyaları sipariş üzerine üretime alınmaktadır. Sipariş verilen seriye göre sevk süreleri değiştiğinden öngörülen teslim tarihini öğrenmek için satış noktalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Seçimi

 • Bordür nedir?
  Banyo, tuvalet, mutfak vb. ıslak zeminlerde duvar döşemeleri arasına konan motifli bir tür fayans.
 • Anma Ebadı nedir?
  Kataloglarda ve fiyat listelerinde yer alan karo ebatlarıdır. Santimetre cinsinden belirtilir. Ör: 60x60 cm
 • Honed Touch ne demek?
  İngilizce honlu yüzey anlamına gelmektedir. Üzerindeki hafif sırdan dolayı mat görünüşe sahip colorbody porselenlerin fırçalanarak ipeksi bir yumuşaklığa ulaşmasını sağlayan yüzey teknolojisidir. Özellikle mermer görünümlü karolarda uygulanır. Hem yer hem de duvar kullanımına uygundur.